II MIKOŁAJOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 2003 AKADEMII SPORTU RADOMIAKTermin: 07.12.2013 (sobota)
Miejsce: Hala sportowa Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu ul. Chrobrego 28/31
Cel: Integracja zawodników poprzez sport
Uczestnicy: W turnieju uczestniczą zawodnicy urodzeni w roczniku 2003 i młodsi. W turnieju weźmie udział 10 drużyn w składach 12 osobowych.
System rozgrywek: Zespoły rywalizują w dwóch grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym". Następnie drużyny grają o poszczególne miejsca w turnieju wg zajętych lokat w grupach eliminacyjnych tj. 5 drużyna z grupy A z 5 drużyną z grupy B, 4 drużyna z grupy A z 4 drużyną z grupy B itd.
Organizator: AKADEMIA SPORTU RADOMIAK
REGULAMIN ZAWODÓW
a. boisko 40x20 m, bramki 5x 2m, piłka do gry nr 4,
b. czas gry: 1 x 12 minut, mecze o miejsca 1 x 14 min., finał 2 x10 min.
c. kadra zespołu liczy 12 zawodników + 2 osoby funkcyjne
d. na boisku występuje 6 zawodników (5 + bramklarz)
e. Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów
f. polem bramkowym jest pole karne do gry w piłkę ręczną
g. zmiany zawodników powrotne bez ograniczeń ilościowych, z zachowaniem porządku
h. rzut z autu: piłka ustawiona na linii autowej, zawodnik, który wykonuje aut musi zrobić przynajmniej dwa kontakty z piłką. Zawodnicy z drużyny przeciwnej w momencie rozpoczęcia rzutu zachowują odległość 3 metrów,
i. Przy stałych fragmentach gry wszyscy zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się w odległości min. 5 metrów.
j. Bramkarz wprowadza piłkę do gry tylko rękoma, podaje tylko do połowy boiska. Jeżeli piłka złapana jest z gry w dowolny sposób.
k. Rozpoczęcie gry ze środka boiska traktowane jest jako rzut wolny pośredni
l. jeżeli piłka dotknie sufitu, grę wznawia zawodnik drużyny przeciwnej z linii bocznej boiska na wysokości dotknięcia sufitu ( obowiązuje przepis pkt. h i traktowany jest tak samo jak rzut z autu)
m. Złośliwe faule oraz niesportowe zachowanie karane będzie czasowym wykluczeniem z gry na 2 minuty, wybitnie niesportowe zachowanie karane będzie wykluczeniem do końca meczu – w takim przypadku drużyna gra w osłabieniu
n. Obuwie sportowe do gry na hali
o. zawodnicy urodzeni w roku 2003 i młodsi muszą posiadać aktualne karty zdrowia sportowca oraz dokument tożsamości
p. Obowiązuje przestrzeganie regulaminu hali sportowej
PUNKTACJA
W turnieju kolejność zespołów ustala się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje:
1. Przy dwóch zespołach:
- wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami
- przy dalszej równości korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach
- przy dalszej równości większa liczba zdobytych bramek we wszystkich spotkaniach
- w przypadku dalszej równości zarządza się serię rzutów karnych ( po 3 do osiągnięcia rozstrzygnięcia)
2. Przy więcej niż dwóch zespołach przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie pomiędzy zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi w pkt.1
Mecze finałowe – w przypadku remisu zarządza się serię rzutów karnych.
Królem strzelców zostaje zawodnik, który uzyskał największą ilość strzelonych bramek w całym turnieju.
SPRAWY ORGANIZACYJNE
a. podział drużyn na grupy eliminacyjne zostanie dokonany przez organizatora przed rozpoczęciem turnieju
b. organizator zapewnia opiekę lekarską, sędziów oraz napoje dla uczestników,
c. drużyny przyjeżdżają na koszt własny
d. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni
e. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie przed rozpoczęciem zawodów
f. Organizator zastrzega sobie prawo rozstrzygania wszelkich spraw nieujętych w regulaminie
HARMONOGRAM TURNIEJU
8.30 - przyjazd ekip
9.00 - uroczyste otwarcie
9.30 - 13.30 mecze w grupach eliminacyjnych
13.35 - 14.55- mecze finałowe
15.05 - 15.20 mecz AS Radomiak – Sponsorzy
15.30 – ceremonia zakończenia zawodów, wręczenie nagród
Podział na grupy:
grupa A:
A1. Radomiak Radom
A2. Orlęta Kielce
A3. Broń Radom
A4. Granat Skarżysko
A5. Luks Ruda Wielka
grupa B:
B1. Radomiak Radom
B2. Motor Lublin
B3. Korona Kielce
B4. Puławiak Puławy
B5. Juwenta Starachowice